Де б не був ти, щоб ти не робив,
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем, відданим тобі.
Мама! Найдорожче слово в світі
Свято Матері за своєю першоосновою пропонує вшановувати Матір у трьох іпостасях: Матір-Богородицю, Матір-Жінку, Матір-Україну.
У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято найріднішої, наймилішої, найближчої для нас людини - Матері.
День Матері відзначається у другу неділю травня, бо це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого єдиного сина – Спасителя людства.
У травні, коли "природа-Мати" виряджає свою "доню-Землю" в пишному вбранні весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, люди прославляють матір–землю, Батьківщину – рідну Україну.
У 1914 році Конгрес США прийняв Постанову про введення свята – Дня Матері. Цю ідею підхопили в усьому світі. Вперше в Україні День матері відзначали у 1929 році на Галичині. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, свято Матері святкується по всій Україні.
Цього року наші роксоланці (учні 8 класу) підготували усний журнал "Найдорожче слово в світі". У розділах журналу вони пригадали історію свята "Історія походження свята", у розділі "Вшануймо матір - жінку" учні оспівували жінку словами різних літературних творів. Розділом "Друга ненька – Наша Україна." ми пригадали нашу другу неньку - нашу Україну.
Не могли ми сьогодні не вшанувати Матір Божу, заступницю нашу, Матір, яка дала життя усьому живому.
Завершилося свято щирими привітаннями дітей для своїх мам, і для підтримання традицій цього свята, подарунками виготовленими власними руками.
Найкращі дні для наших матерів –
Це дні, коли щасливі їхні діти.
Від нас залежить, скільки днів таких
Ми зможемо для матері зробити.
Саме таким гаслом закінчилося наше свято!
|