Міністерство освіти і науки України спільно з платформою масових відкритих онлайн-курсів Prometheus представляють повний цикл безкоштовних онлайн-курсів з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з Математики, Української мови і літератури, а також Історії України
В Україні з'явилася онлайн-бібліотека, з якої можна завантажити всі шкільні підручники з першого по 11 клас. Надані для скачування матеріали відповідають програмі 2015 року. Для зручності вони розсортовані по класах навчання.
У ці травневі дні, коли теплий, лагідний весняний вітерець легенько торкається чаруючої зелені кущів та дерев приходить до нас прекрасне свято – Міжнародний день сім’ї.
Класна родина 5-А класу вітає усі сім'ї та родини з цим чудовим днем! Є гарне прислів'я про те, що одну гілочку переламати легко, а ось коли вони зібрані в пучок – навряд чи. Ось так і з сім'єю. Разом куди легше протистояти життєвим негараздам, знаходити виходи, боротися...
Бажаємо усім сім'ям міцного здоров'я, гарного дня та приємного перегляду! Миру і процвітання кожній українській родині!
З 20 жовтня 2020 року, в рамках обласної фотовиставки-конкурсу щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору в Україні «Жнива розпачу», учні нашого ліцею разом з педагогами досліджували один з найбільших злочинів скоєних проти людства — геноцид української нації, вчинений в 1932–1933 роках.
Після інформаційно-просвітницьких заходів, пошукової роботи, здобувачі освіти намагалися передати той біль, жаль, трагедію у чорно-білих світлинах.
У підсумку нам відомо, що до Департаменту надійшло більше 250 учнівських робіт. 33 найкращі фотороботи презентовано на онлайн-виставці «Жнива розпачу».
Переглянути світлини можна за посиланням: https://photos.app.goo.gl/pArcuZrbFDDmcQKa8 Учні нашого ліцею разом з педагогами долучилися до конкурсу і маємо гарний результат! З 33 фото, що визнані найкращими 6 фото - наші.
Збережемо пам’ять! Збережемо правду!
Голодомор – ми пам’ятаємо ціну вільної України!
Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. 87-мі роковини геноциду українців проходить під гаслом "Збережи пам'ять. Збережи правду". Вшанувати пам'ять жертв Голодомору в умовах карантинних обмежень закликали учнів ліцею традиційною хвилиною мовчання о 16:00, 28 листопада, а також запаливши на підвіконнях своїх осель свічку у пам'ять про вбитих голодом.
Молодші ліцеїсти перебуваючи на очному навчанні разом із своїми класоводами запалили свічу пам'яті у п'ятницю 27 листопада. Забути – означає зникнути: Голодомор 1932-1933 років. Кожний забутий або марно втрачений досвід – майбутня руїна. Так каже історія. Тим, хто не дослухається, судилися тільки трагічні повтори. Народ, який кидає в сміття історію, приречений на небуття.
Оживімо пам’ять. Запалімо свічки.
Так як листя опадає з дерев, так один за одним минають осінні дні. Осінь - пора приємних турбот, жнив, збирання урожаю, але посеред цих турбот є місце і святу. Цьогоріч вже традиційне для нашого ліцею свято осені "ХОДИТЬ ОСІНЬ ПО ЗЕМЛІ" було організоване лідерами учнівського самоврядування. Кожен клас презентував свій творчий задум у своїй класній кімнаті, а об'єктивне журі визначило переможців у різних номінаціях.
Ейфоричне почуття радості переповнює сьогодні учасників освітнього процесу нашого ліцею. Початок очного навчання в умовах карантину, нетрадиційно традиційний початок 2020/2021 навчального року. Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з учнів. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а учням – до своєї другої домівки – ліцею. Усім, хто в цей День прийшов до ліцею здобувати знання, бажаємо досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з учителями та батьками, зустріти, мати добрих і надійних друзів. А особливо, нашим дорогим першокласникам – ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна!
26 лютого 2020 року відбувся районний етапу Всеукраїнського конкурсу учнівських екологічних театрів та агітбригад «Земля – наш спільний дім». Наш ліцей на конкурсі представляла команда "ЕКОЮНЬ" - керівник Тетяна Дмитрівна Сидоряк.
За результатами творчої презентації та конкурсного виступу за висновками компетентного журі, команда учнівської екологічної агітбригади «Екоюнь» нашого ліцею зайняла ІІ почесне місце, отримавши відповідний диплом та море щасливих усмішок та шалених оплесків.
Колектив «Екоюнь» продемонстрував високий рівень виконавської майстерності, змістовність представленого матеріалу щодо природоохоронної та екологічної діяльності команди, гарну якість музичного та художнього оформлення виступу.
Вітаємо переможців, дякуємо керівнику команди Тетяні Сидоряк за виступ та небайдужість до проблем охорони природи!
Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається народ. До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася учні Старововчинецького ліцею. На свято завітала поетеса Олександра Возняк. Учні взяли активну участь у спілкування з митцем слова. На свято також був запрошений народний аматорський колектив "ВИШИВАНКА". Колектив виконав декілька народних писень, зокрема на слова Олександри Возняк.
Ініціатором та організатором зустрічі є Олена Іванівна Музичук, яка разом з своїми третьокласниками реалізували цікавий мистецький проект.
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані. Вони загинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі. Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. 19-21 лютого у нашому ліцеї заплановано та проведено заходи - покликані виховувати, укріплювати в учасників освітнього процесу усвідомлення наслідків подій Майдану. Розуміння значення, особистого внеску кожного захисника свободи та гідності нашої держави, зокрема протягом останніх шести років. 19 лютого ліцей відвідали герої нашого часу, учасники АТО та воєнних дій на території інших держав, волонтери. А саме: Білійчук Василь Іванович - Голова спілки Афганців Глибоцького району, учасник бойових дій, волонтер; Євчук Ігор Миколайович - Голова спілки учасників АТО Глибоцького району
... Читати далі »
Ось і прийшов останній місяць зими – лютий. І, хоча назва його говорить сама за себе, все ж з його приходом відбуваються і різні приємні миті.
У нас у Старововчинецькому ліцеї вже давно стало традицією у першу суботу лютого запрошувати всіх випускників до рідної школи (ліцею). Такі зустрічі важливі та бажані для багатьох. І чим дорослішими і старшими стають випускники, тим більше хочеться зустрітися з однокласниками, друзями, такими рідними вчителями.
В цьому 2020 році до школи завітали випускники – ювіляри (5, 10, 15, 20, 25, 30, 35,40,45, 50 років після школи), щоб поділитись спогадами про шкільні роки, а також розповісти про свої досягнення. Урочиста зустріч відбулася в актовому залі. Всіх присутніх привітав директор ліцею Дмитро Петрович Чапля.
Ліцеїсти та вчителі підготували святковий концерт, під час якого випускники поринули у ті шкільні будні, де згадалися всі однокласники, перерви, уроки, щоденники. Не всі змогли порадіти цій зустрічі, когось уже давно немає.
Спогади 
... Читати далі »
Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях. Свято, яке єднає спільним прагненням до миру, добробуту, реалізації задумів… Саме тому, мабуть, і стаються новорічно-різдвяні дива! Дивовижним було і новорічне свято у нашому ліцеї.
Найменших ліцеїстів завітали привітати герої мультфільмів. Разом вони танцювали, гралися і просто веселилися. Всі присутні отримали море справжніх, позитивних емоцій напередодні Нового року!
Не відставали від початківців і старшокласники. Вони влаштували собі танцювальні, гумористичні батли, театралізовані інсценізації різноманітних життєвих ситуацій. Феєрія в очікувані свята , що наближається завершилася енергійною новорічною дискотекою.
Я нікому не бажаю зла. Не вмію. Не знаю, як це робиться" - писав Я. Корчак - великий педагог, лікар, письменник і людинолюб. Його життя - зразок любові до дітей, людей, приклад самопожертви і вірності високим моральним і духовним принципам.
Трагічна доля і благородна мета, незламна сила духу і сумління Я. Корчака були представлені дев'ятикласниками 24 грудня у формі уроку Людяності, що був розроблений їх класним керівником, вчителем зарубіжної літератури Світланою Гнатчук.
Як лікар він лікував не тіла, а душі. Як педагог переслідував головну мету: допомогти дітям вижити, навчити їх жити.
Особливість Я. Корчака доводить, що, поки на світі зустрічаються такі Люди, людство має шанс на майбутнє.
З-поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, коли, за українським звичаєм, молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.
Там панував неповторний дух жартів та веселих пісень, де ллється повноводною рікою мелодійна українська пісня , де парубки силою міряються, а дівчата, наче квіточки мліють від задоволення приготування вареничків та вишивання, там проходять зимовими вечорами веселі українські вечорниці.
Наші десятикласники разом з класним керівником Світланою Тюфтій доповнили, урізноманітнили традиційні вечорниці перетворивши їх на літературні. Оскільки на вечорниці, 20 грудня, до наших десятикласників завітали також різні літературні герої. Разом вони відтворили колоритну атмосферу вечорниць.
Саме в переддень свята 18 грудня в Старововчинецькому ліцеї відбулося дитяче свято «Ніч перед святом», яке підготували учні 7 класу під керівництвом класного керівника Тетяни Гуцуляк.
Свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая. Це свято завжди було днем радості і чудес. За традицією Миколай приносить чемним дітям подарунки.
Під час проведення заходу присутні змогли потрапити у чарівну казку, де всі готувалися до приходу Святого Миколая. Звичайно, не обійшлося і без ангелів, котрі допомогли дітям зустріти Миколая.
Роздали також солодощі від Святого Миколая бажаючи дітям бути чемними, добрими, справедливими, шанувати і допомагати своїм батькам.
6 грудня в Україні щороку відзначають День Збройних Сил України. У цей день у ліцеї були проведені тематичні уроки на яких учнів знайомили з цікавими сторінками історії становлення Української армії, сучасний стан та армійські новинки. Бібліотекар Віра Вакарюк організувала тематичну виставку літератури.
У цей же день Петро Баланюк керівник військово-патріотичного гуртка "Школа безпеки", вчитель фізкультури організував та провів спротивно-історичну естафету. Хлопці 5-7 класіб були об'єднанні у чотири команди названі на честь славетних українських гетьманів. Під час гри учні демонстрували свою спритність, силу та знання історії українського козацтва.
Цього тижня наша країна відзначила День Гідності і Свободи та День Пам'яті жертв Голодоморів. На жаль, зараз наша держава переживає не найкращі часи. З усіх боків українцям намагаються довести, що вони ні на що не здатні, що найкращий вихід для них – «тікати з цієї країни якомога швидше», що дивитися в Україні немає на що і світові до нас байдуже. Проте, цифри статистики та факти говорять нам речі абсолютно протилежні. Є безліч здобутків українців, які не зітруться з пам'яті ні за яких умов! Є і події, які нізащо не зітруться з нашої пам'яті! Саме такі події як Революція Гідності, Голодомор - є тими сторінками історії, які завжди повинні нагадувати про ціну яку заплатила УКРАЇНА для того щоб стати незалежною.
Впродовж цього тижня у ліцеї були проведені заходи покликані виховати в ліцеїстів почуття відповідальності за збереження Незалежності України. Свідомого, відповідального ставлення до майбутнього нашої держави. Поваги до історичного минулого, ціни яку платили наші предки впродовж віків заради права мати НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНУ.
Старшокласники переглянули документальний фільм "Соловей співає". Фільм є дослідженням проблеми мовного питання в Україні. Автори аналізують мовну ситуацію не в звичайній, поширеній формі протистояння політичних сил, а досліджують значно глибші причини та наслідки
... Читати далі »
29 жовтня 2019 року у районному цетрі Глибока Центром туризму і краєзнавства учнівської молоді був проведений XXVII тур конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».
Експедиція проводиться з метою патріотичного та громадянського виховання молодого покоління на традиціях українського народу, залучення молоді до активної краєзнавчої, дослідницької діяльності з вивчення історії України, природного довкілля рідного краю за напрямами – "Ектнографічне краєзнавство", "Історичне краєзнавство", "Музей - історія жива", "Стежками рідного краю", "Географія та геологія рідного краю".
Для участі у конкурсі до оргкомітету, від Старововчинецького ліцею було подано п'ять робіт:
- У секції "Музей - історія жива" роботу "Немає музейної тиші" ( І місце) представляла Олександра Тюфтій. Керівником роботи є Лідія Петрівна Гищук.
- Секція "Географія та геологія рідного краю" була представлена робот
... Читати далі »