. Весняні канікули стали для учнів Старововчинецького ліцею джерелом нових знань, вражень, часом цікавих знайомств та подій. Група вихованців гуртка «Пішохідний туризм», що діє на базі нашого навчального закладу розпочала канікулярний час відвідинами Хотинської фортеці. Хоча дехто з нас уже не вперше відвідав цей Державний історико-архітектурний заповідник, почув і побачив знову багато цікавого, адже двічі (у 2007 та 2011 роках) фортеця ставала переможцем акції «7 чудес України»
Так як Хотинська фортеця завжди привертала увагу завойовників, стала свідком численних війн та баталій у її експозиціях багата колекція зброї та знарядь для катування, саме вони привернули увагу наших хлопчиків. Дівчатка ж із захопленням слухали легенди про стіну, яка плаче: у ті часи, коли ще не було колодязя на території фортеці, замок взяли в облогу вороги. Мужньо воїни тримали оборону, але у них закінчилася вода. Спраглі вояки були на межі смерті - і тоді красуня-дівчина вночі пробралася до струмка, який обігає навколо фортеці. Вона набрала повний глечик води, та вже під час підйому у неї влучила ворожа стріла. Дівчина, стікаючи кров‘ю, все ж донесла свою цінну ношу до змучених солдат, а потім померла в них на руках. Після цього на стіні з’явилася мокра пляма.
Всі ми захоплювалися мужністю українки та гордилися тим, що вона наша землячка.
Багата подіями історія фортеці 13–18 століття у місті Хотин на Дністрі, чудові краєвиди, пізнавальна розповідь екскурсовода яскравим спалахом закарбувалися у нашій пам’яті. Вже після повернення додому ми почали передивлятися кінострічки «Захар Беркут», «Стріли Робін Гуда», «Балада про доблесного лицаря Айвенго» та інші, де можна побачити стіни твердині над Дністром, так як саме тут відбувалися зйомки цих фільмів.
Свої нові знання ми використаємо на уроках історії та українознавства, поділимося ними з своїми однокласниками та друзями.
До наступної зустрічі, Хотинська фортеце!
|