Міністерство освіти і науки України спільно з платформою масових відкритих онлайн-курсів Prometheus представляють повний цикл безкоштовних онлайн-курсів з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з Математики, Української мови і літератури, а також Історії України
В Україні з'явилася онлайн-бібліотека, з якої можна завантажити всі шкільні підручники з першого по 11 клас. Надані для скачування матеріали відповідають програмі 2015 року. Для зручності вони розсортовані по класах навчання.
Як би там не було, але все одно дуже приємно було спускатись з гір втомленими, трохи брудними, але з щасливими обличчями. Трохи сумно думати про те, що про гори залишаться тільки спогади. А все побачене нереально описати словами, варто просто хоча б раз побувати в горах!
Спускатись з Говерли і прямувати хорошою дорогою до урочища Козьмещик – одне задоволення. В селі Лазещина на нас чекав потяг і дорога додому. За 5 днів було пройдено більше 50 км.
Попереду нас чекало сходження на Говерлу. Бажання піднятись на неї надавало нових сил. І ось вона – найвища вершина Українських Карпат. За традицією всіх було посвячено в туристи коронною стравою «згущонкою з перцем». Груди наповнились красою, а серця задоволенням, особливо коли перед нами поставав надзвичайної краси краєвид – у всій своїй величі відкрилися вершини Чорногірського хребта.
Такий собі шматочок казки!
Маршрут походу було заплановано по найвищому хребту Українських Карпат – Чорногорі, де знаходяться усі двотисячники України. Тут усе най-най: найвищі вершини, найвисокогірніші озера, найсильніше дме вітер, найдовше лежить сніг, найвисокогірніша споруда, найсмачніше смакує вечеря і найкраще усміхається сонце.
Цього року мрія стала реальністю для 9 учнів Старововчинецького ліцею та 3 учнів Опришенської ЗОШ.
Важко зрозуміти людей , які ходять в гори, але ще важче, які у гори не ходять. Однією з мрій кожного туриста-новачка є мрія побувати в дивному краї з загадковою і такою знайомою назвою - Карпати.
У п`ятницю, 31 травня, у Старововчинецькому ліцеї продзвенів Останній дзвоник. Відбулася урочиста лінійка, присвячена закінченню навчального року. Хоча у випускників ще попереду написання тестів Зовнішнього незалежного оцінювання та Випускний вечір, саме сьогодні вони востаннє чують шкільний дзвінок.
Вчителі провели в самостійне життя своїхнайстарших вихованців. Завершення навчального року для наймолодших та учнів середніх класів знаменується не тільки гарними оцінками, а й початком улюблених канікул. Прийшла пора дітям, вчителям, батькам добре відпочити, набратися духовних і фізичних сил після наполегливої спільної праці на нелегкому шляху в Країні Знань.
На свято Останнього дзвоника до нашого ліцею завітали голова Глибоцької районної ради Петро Володимирович Панчук, начальник управління освіти Глибоцької РДА Василь Іванович Барарюк з цінним подарунком. Вони щиро привітали вчителів, учнів та їхніх батьків з гарними досягеннями та із завершенням навчального року. ВЕСЕЛИХ КАНІКУЛ!!!
8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.
Ці дні присвячені пам’яті тих, понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.
День пам’яті та примирення та День перемоги символізують не тріумф переможців над переможеними, а мають бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Війна скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.
У нашому ліцеї 8 травня відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам`яті та примирення. Учні та вчителі пригадали страшні сторінки історії минулого століття, які врізались у пам`ять кожного. Присутні віддали данину пам`яті тим, хто загинув на фронтах Другої світової війни, хто віддав життя, щоб ми жили щасливо.
Учні звернули увагу на те, що тепер слово "війна" набуло і для них іншого змісту, оскільки сьогодні небо України знову опалене полум’ям війни. "І ми віддаємо особливу шану тим, хто у напружений, найкритичніший і найважливіший момент життя нашої країни захищає нашу Батьківщину", - йшлося у виступі шестикласників, які разом із класним керівником Гуцуляк Т.І., вчителем музики Баланом А.Г. та працівник
... Читати далі »
7 березня…. Ранок… У фойє ліцею метушня, учнівське самоврядування (учні 11 класу) чекає на жінок – працівників ліцею. Зранку учні приємно дивували жіночу половину навчального закладу – дарували їм вітальні листівки, які самі заздалегідь виготовили. Приємне здивування на обличчях та щира вдячність радувала дітей.
А після уроків учні 7 класу радо чекали вчителів та батьків у актовій залі. Святковий концерт, слова-вітання, вірші, пісні та танцювальні постановки радували глядачів. Усіх присутніх привітав директор ліцею Дмитро Петрович Чапля: побажав усім миру, злагоди та достатку їх родинам і країні. А ще побажав усій жіночій половині, щоб 8 березня їх, таких чарівних, чоловіки носили на руках! Приємно було чути позитивні відгуки глядачів після концерту… Дякуємо усім, хто долучився до підготовки і проведення свята.
"Він плів вінок із слів і нот" - тема літературно-мистецького проекту, присвяченого 70-річчю українського Орфея Володимира Івасюка, організованого і проведеного Світланою Іванівною Гнатчук.
"Сьогодні помреш - завтра скажуть: "Поет!" - ці слова стосуються і його - митця, композитора, поета і патріота.
Старошокласники слухали, вірші, пісні В. Івасюка. Зворушливо звучали "Елегії для сина" батька поета Михайла Івасюка.
Ліна Котенко сказала: "Слава -це прекрасна жінка, що на могилу квіти принесе". Це істина, яку засвідчує щира вдячність і вічна популярність творчості В. Івасюка.
27 лютого 2019 року відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля - наш спільний дім».
На конкурсі наш ліцей представляла команда "Екоюнь", керівник Тетяна Сидоряк.
Серед сильних конкурентів, представникам нашого ліцею вдалося вибороти І місце.
«ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!
Бажаємо нових звершень та яскравих емоцій! Так тримати! Кожна праця має винагороду. І чим вища вершина - тим солодшою є її винагорода.
Вже другий рік поспіль наша команда є переможцем конкурсу. Були успіхи та цьогорічна перемога - висока оцінка праці, як ліцеїстів, так і керівників, що допомогали у підготовці команди.
У рамках «Декади мужності та патріотизму» за ініціативи учнівського самоврядування у ліцеї було проведено лінійку-реквієм «Герої у наших серцях». В ході лінійки відновили в пам’яті події чотирьохрічної давності по виведенню українських військових з м. Дебальцеве, події п’ятирічної давності (20 лютого) - розстріл людей на майдані. Вшанували хвилиною мовчання пам'ять «Небесної сотні» та всіх чоловіків, які загинули за ці роки, відстоюючи цілісність та незалежність кордонів нашої держави України.
Сьогодні, 20 лютого, було проведено акцію «Ангели пам’яті», до якої долучилися усі учні ліцею.
ХАЙ НОВИЙ РІК ПРИХОДИТЬ В ДІМ В ПРИКРАСАХ ЯЛИНКОВИХ!
ХАЙ БУДЕ БІЛЬШЕ В РОЦІ ЦІМ
ДНІВ СОНЯЧНО-ЧУДОВИХ,
В ЦІ НАЙЧАРІВНІШІ СВЯТА
ХАЙ ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ МРІЇ!!!
Напередодні Нового Року всі чекають чуда. Не є виключенням і учні Старововчинецького ліцею. Саме так, у форматі НОВОРІЧНОГО ЧУДА пройшло святкування Нового року у наших найменших ліцеїстів. Надзвичайно позитивні герої дитячих мультфільмів, які завітали у гості до ліцеїстів, створили казкову атмосферу. Веселі ігри, бульбашкова дискотека додали багато позитивних вражень у переддень Нового року.
Учні 5-7 класів разом з класними керівниками Петром Баланюком, Тетяною Гуцуляк та Вірою Каменюк створили собі святкову атмосферу, граючи у гру "Хто головний?". Етапи гри чередувались святковими виступами юних артистів. Спільну перемогу хлопців та дівчат святкували біля ялинки яскравими танцями.
Старшокласники святкували у компанії псевдо Діда Мороза, Снігурки та інших казкових героїв, яких було викрито, традиційно - добро перемогло. Святкова новорічна дискотека додала ще більше позитиву у переддень Нов
... Читати далі »
Відродити традиції та провести вечорниці з учнями 4-А класу вирішила вчитель початкових класів, класовод 4-А класу Ольга Іллівна Гуцуляк 14 грудня 2018 року. В цей день ліцей поринув у стародавні часи – виткані килими на стінах, барвисті рушники, давній український одяг, та багатий на традиційні страви стіл. Усіх учнів та присутніх на святі радо зустрічали господарі, які пригощали всіх дівчат, парубків та всіх присутніх гостей своїми смаколиками: пирогами та варениками. Учні, на чолі з Ольгою Іллівною, створили теплу, душевну, святкову атмосферу, яка ще раз нагадала нам про велич та красу українських звичаїв на обрядів. Під час перегляду дійства ліцеїсти мали можливість оцінити красу та велич українських народних костюмів, обрядів та пісень, розширити свої знання з народознавства та зарядитись веселим настроєм. Учні відтворили увесь колорит української культури та мали можливість проявити свої таланти, відчути себе акторами, артистами. Цей захід сприяв духовному розвитку юних особистостей.
З метою підвищення рівня правоосвітньої культури ліцеїстів, виховання свідомих громадян України та створення в Україні сильної, демократичної, правової держави в рамках проведення Всеукраїнського тижня права, на виконання наказу МОН від 19.10 2018 року № 1135, з 10 до 14 груня у нашому ліцеї тивав тиждень права "На терезах Феміди"
- 10 грудня у всіх класах проведенно Всеукраїнський урок "Права людини" з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини;
- проведено правові конкурси, ігри протягом тижня;
- бібліотекарем Вірою Вакарюк у фойє ліцею організовано книжкову виставку;
- учні ліцею взяли активну участь у конкурсі (з 26.11 до 4.12) учнівських відео-роликів «ПРАВА ЛЮДИНИ», присвячений Всеукраїнському тижню права 2018. Два кращих відео змагались на обласному етапі, де вибороли ІІІ місце.
11 грудня 2018 року у Старововчинецькому ліцеї відбулося яскраве дійство - спортивні змагання між трьома командами, які складались з учнів 4-Б класу та їхніх батьків. Організатором незвичного заходу є класний керівник 4-Б класу Світлана Іванівна Каменюк. Змагання проводились з метою всебічного фізичного і духовного розвитку учнів, виховання патріотизму, залучення до систематичних занять фізичною культурою і спортом батьків і дітей, організації змістовного дозвілля та пропаганди здорового способу життя, формування змістовного дозвілля та зайнятості дітей. Змагання, у яких батьки не лише сім’я, а ще й команда, пробуджує спортивний інтерес та гордість за своїх рідних. Тож цього разу батьки на власному прикладі показали своїм дітям, що спорт - це основа здорового способу життя. “А бути зразком для своєї дитини – найвища нагорода”, – зізнаються дорослі.
День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. у 2018 році припадає на 24 листопада. Цього дня передбачається проведення громадської акції «Запали свічку». О 16:00 пам’ять жертв геноциду українського народу вшанують хвилиною мовчання. Кожен охочий може згадати загиблих українців та запалити свічку на своєму підвіконні.
Щолистопада в Україні відзначають пам’ять тих, хто загинув від голоду та спричинених ним хвороб під час штучного Голодомору-геноциду 1932-33-х років. Визнання Голодомору геноцидом українського народу та поширення знань про цю трагедію є частиною державної стратегії.
Учні нашого ліцею не залишились байдужими до цих подій. У всіх класах були проведені години пам'яті із переглядом віеофільмів, відео-спогадів. Старшокласники, вже традиційно, провели круглий стіл з питань такої жахливої сторінки в історії нашої держави як ГОЛОДОМОР.
Відповідальними за проведення відкритого заходу до 85-х роковин Голодомору були учні 9-Б класу, класний керівник Світлана Тюфтій. Захід поєднав сторінки голодоморів 1921-23 рр., 1932-1933 рр. та 1946-47 рр.. Під час заходу, були вдало використані інтерв'ю з нашими односельцями (дідусями та бабусми декого з присутніх у залі), жертвами сталінської репресивної системи. Пам'ять єднає !
Любов до Батьківщини - це одне з найглибших людських почуттів, закріплених віками. В.О.Сухомлинський у своїй книзі "Народження громадянина" переконливо довів, що основою громадянської свідомості особистості є патріотизм, любов до Батьківщини, свого народу. Він вважав, що патріотизм потрібно прищеплювати з раннього дитинства на основі розвитку позитивних емоцій. Любов до Батьківщини починається з любові до своєї малої батьківщини - місця, де людина народилася.
Знайомство з рідним краєм, його людьми, природою сприяє становленню дитини як соціальної особистості, духовному зростанню маленьких українців. Величезне значення у патріотичному вихованні дітей має ознайомлення їх з історичною, культурною, національною, географічною, природно-екологічною своєрідністю свого регіону.
Туризм є одним з джерел пізнання людин
... Читати далі »
Дорогі наші вчителі! Ви вибрали відповідальну і незамінну професію. Кожна людина крізь усе життя несе спогади про свою школу, про першу вчительку, яка стала другою мамою. Ви навчили нас не тільки читати і писати, а й бути, насамперед, людьми. Це ви показали нам, що ніколи не можна здаватися. Ви були і залишаєтесь нашими найкращими друзями, які завжди допоможуть і порадою, і ділом.
Дякую за те, що ви віддаєте всю душу діткам! Зі святом ВАС, здоров'я вашим родинам і хай береже вас Господь!
Сьогодні, ми 11 класники, спробували побути у вашій ролі. Ми Вами захоплюємось!
Тиждень, що минув (24-28.09.2018р.) у Старововчинецькому ліцеї був надзвичайно насичений подіями:
- організована чергова акція по збору продуктів для наших захисників у зоні АТО;
- акція милосердя «Хай серце не втрачає доброти», збір коштів для хворої дівчинки (колишня учениця 4-А класу нашого ліцею);
- фото-вікторина з нагоди всесвітнього Дня туризму - «Як я знаю свій рідний край»;
- Усний журнал, виховні години до роковин трагедії Бабиного Яру.
28 вересня учні 6 класу разом із класним керівником Тетяною Іллівною Гуцуляк та бібліотекарем Вірою Петрівною Вакарюк провели змістовний, інтегрований захід. Він був присвячений 100-річчю від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського, видатного українського педагога-гуманіста, письменника та міжнародному Дню бібліотек. Шестикласники ознайомили присутніх із цікавими сторінками життя педагога. Майстено відтворитли декілька сценок з оповідань В.О. Сухомлинського :"Камінь", "Квітка сонця" та "Важко бути людиною".
На завершення свята була проведена вже традицій, щорічна акція "Подаруй бібліотеці книгу".
У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія. Адже нестабільність, страх та насилля – не просто лякають та знищують, а й не дають можливості розвиватися країнам, державам, народам…Саме тому існує цей день – Міжнародний день миру (International Day of Peace). В рамках Всеукраїнської освітньої кампанії «Голуб миру» у Старововчинецькому ліцеї з 17 до 20 вересня 2018 року тривав тематичний тиждень "Миру бути". Впродовж тижня були проведені уроки миру, були переглянуті та обговорені, зокрема у старших класах, документальні фільми («Кіборги» - фільм не про війну, а про мир, який зароджується всередині цієї війни ) , задля поглиблення розуміння миру; був проведений також майстер-клас по виготовленню орігамі голуба.
,
Кожен клас презентував на конкурс свій витвір: малюнок, 3D аплікацію або композицію.
У рамках тижня "Увага! Діти на дорозі!" (з 3.09 по 07.09.) нашими роксоланцями було проведено фотоконкурс "Безпечний рух- твій друг". Саме фото мало передати тему безпечного руху у сільській місцевості. Приємно, що ліцеїсти усвідомлюють значення знань правил дорожнього руху для особистого здоров'я, що і намагалися передати у своїх фотоматеріалах. Хочеться подякувати учням 6, 7, 8, 10 кл. за активність і привітати переможців. Учні 6, 8 кл з І місцем, та учнів 7 та 10 кл з ІІ місцем.
Жовтіє листя на тополі, Летять у синяві хмарки, Відкриті навстіж двері у ліцеї, Ідуть до нього школярі. Дзвенить, дзвенить шкільний дзвіночок, Нас закликає до навчання. Ми поспішаєм на урок І знову йдем у світ пізнання
«Країна дитячих мрій» - ми не випадково обрали таку назву свята Першого дзвоника, адже всім відомо,
... Читати далі »
11 травня учні 6 класу разом із класним керівником Каменюк В.В. побували на екскурсії у Чернівцях . ЧЕРНІВЦІ - одне з найкрасивіших міст України, що розкинулося на берегах Прута, найбільші патріоти воліють величати "маленьким Парижем". Його образ формували покоління видатних зодчих, втілюючі архітектурні смаки свого часу. Учням запам'яталися унікальні за гармонійністю споруди кафедрального собору Святого Духа, Вірменської церкви, костелу Святійшого Ісусового Серця, залізничного вокзалу, міської ради та міського театру. Чернівці - місто, яке залишає свій слід у серці кожного хто тут побував.