« 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 13 14 »
Чи буде квітень, як завжди
Дарунком весняної здоби.
Чи власним іменем біди
Ми назвемо його Чорнобиль?
Чи може викреслимо його
З календарів своїх допоки
Нас теплий грітиме вогонь
Ще не відкритих ізотопів?
Безмежна мисль, немає меж
ЇЇ спинити годі!
І ти, Чорнобилю, ти теж
Не маєш меж сьогодні.
26 квітня ! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. Наші ліцеїсти теж вшанували пам'ять героїв- ліквідаторів, які виконували свій обов’язок перед суспільством, захищаючи майбутнє своїх нащадків і не дожили до цих днів. Ці люди назавжди залишаться в нашій пам’яті!
|
Збереження навколишнього середовища - основне завдання на даному етапі розвитку суспільства. Адже допоки існує природа, доти і люди можуть проживати на планеті. Це добре усвідомлюють наші ліцеїсти, тому приділяють максимум уваги усім екологічним акціям, операціям, рейдам…
24 квітня веселятами загону "Лідер" було організовано і проведено рейд "Ми не забуваємо наших героїв" по прибиранню біля сільського пам'ятника воїнам полеглим у роки Другої світової війни 1941-1945 рр., рейд "Папірець" на території ліцею.
Веселята загону "Максимум" провели операцію "Вулиці села у наші руки", прибравши центр села від сміття.
Не залишили роксоланці поза своєю увагою і День Землі (22 квітня). Саме в цей день учасники агітбригади «Екоюнь» говорили про малі запаси прісної води на планеті, про економне і бережне ставлення до води, як джерела життя, з
...
Читати далі »
|
Професія людини – це її самовираження, її духовний стан, її стиль життя. Тому важливе місце у житті людини займає правильний вибір професії. Та професія без таланту, задатків та вмінь не буде основою життя особистості. Саме задатки, вподобання, нахили і потрібно помітити, розвивати та вдосконалювати вчителям початкових класів. Про різноманітний світ професій ми починаємо розповідати ліцеїстам з першого класу. Багато роботи проводиться з ліцеїстами спрямованої на допомогу вибору ними майбутньої професії.
20 квітня барвінчата (2-4 кл.) мали можливість відвідати незвичайне заняття-екскурс на тему «Надзвичайний світ професій». На занятті діти мали можливість познайомитися з чинниками, які впливають на вибір професії, з різноманітністю професій, з їх важливістю для людей, з значенням професії у житті людини. Діти передивилися мультфільми та відеоролики на дану тему, ознайомилися з видами транспортних засобів, які використовують люди різних професій. Всі уяснили для себе, що професія має приносити людині не лише задоволення та фінансове забезпечення, а й користь суспільству. У ліцеї діяла виставка літератури "Цікавий світ професій".
...
Читати далі »
|
Хай мир у серці Вашому панує.
Хай ангел Божий щастя Вам дарує.
Ісус Христос - здоров'я шле з небес.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
15 квітня у нашому ліцеї панувала атмосфера свята та духовності, що поєднувала нас з нашими предками. Саме збереження традицій та звичаїв народу, вшанування Світлого Христового Воскресіння є чи не провідним чинником виховання молодих поколінь українців. Пригадування та збереження історії народних традицій: написання писанок, їх значення, правила складання великоднього кошика - на це і спрямовані наші уже традиційні виставки великодніх композицій.
Надіємося, що така атмосфера надовго залишиться у серцях і душах наших дітей!
|
Згідно плану заходів місячника виховання ціннісного ставлення до природи у Старововчинецькому ліцеї було відзначено 1 квітня - Міжнародний день птахів. Мандруючи відео-літературним журналом «Наші пернаті друзі», барвінчата (3-4 кл.) й веселята (5-6 кл.) мали можливість побувати на сторінках:
- «Народна мудрість про птахів»,
- «Поети про птахів»,
- «Загадка-відгадка»,
- «Вікторина»,
під час яких діти почули твори народної мудрості, вірші, пригадали і перевірили свої знання про життя птахів. Познайомившись з відео-сторінками журналу «Зимуючі птахи», «12 цікавих фактів про птахів усього світу», «Перелітні птахи», «Птахи України», «Спів птахів", учні збагатили свої знання.
Червоною ниткою всього заходу став заклик «Бережи природу - колиску життя».
...
Читати далі »
|
Згідно листа управління освіти, щодо проведення виступів та лекцій медичних працівників в загальноосвітніх навчальних закладах для вчителів та учнів з питань надання першої медичної допомоги під час надзвичайних ситуацій 27 березня 2015 року о 14 годині у Старововчинецькому ліцеї було проведено семінар-практикум "Надання першої медичної допомоги". Учасниками тематичного лекторію стали: педколектив, учні-старшокласники та медпрацівник ліцею. Іван Степанович Кричковський - лікар місцевої амбулаторії разом з медсестрою ліцею Самушко Світланою Тодорівною у цікавій та доступній формі ознайомили ще раз всіх присутніх з правилами домедичної допомоги.
|
Про природу
Люблю українську природу,
Зелений гай, прозору воду
І чисте небо на весні,
Пісні пташині голосні.
Ти озирнись лишень довкола:
Квітки цвітуть, жовтіє поле.
Яка чарівність і краса!
Але нема цього в містах.
На зараз люди стали забувати,
Що природа – наша матір.
Якщо далі хочем в світі жить,
То треба нам з природою дружить.
В. Кропівної
Саме так, але не лише у містах, а і в селах нам теж треба дружити з природою. Ліцеїсти Старововчинецького ліцею - справжні друзі природи. Вони не лише самі прагнуть берегти природу, а й пропагують бережливе ставлення до неї.
От і зараз наші ліцеїсти приєдналися до екологічного місячника, що триває на Буковині. У ліцеї було проведено ряд акцій - це і «Вулиці села у наші руки», і «Прибери своє подвір’я». Лишень від нас залежить, яке середовище буде нас оточувати, тому кожен ліцеїст знає і користується гаслом: "Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять".
Приєднуйтесь до нас!
...
Читати далі »
|
Чудове свято Букваря відбулось сьогодні у нашому ліцеї. Прощання з Букварем – свято, на якому першокласники прощаються зі своїм найпершим і головним підручником – Буквариком. Здається, тільки вчора прийшли до школи на перший дзвінок, а вже — закінчують перший клас. За цей невеличкий проміжок часу діти вивчили букви, стали самі читати казки, оповідання, вірші. Саме з Букваря починається цікавий шлях у світ знань. Ця чудова книжка ввела першокласників у таємничий світ літер, навчила читати, познайомила з новими словами. Скільки зусиль прикладено для того, щоб подолати цю першу сходинку – навчитися читати. Урочисто й цікаво пройшло прощання з Букварем в учнів 1 класу Старововчинецького ліцею. З нагоди радісного і трішки сумного свята в житті маленьких першокласників зібралися гості – вчителі, учні, батьки і рідні першокласників. Перед присутніми розгорнулося святкове дійство. Казкова атмосфера, жарти, веселі пісні, загадки не залишили байдужими нікого. Свято закінчилось та спогади про нього будуть з нами все життя. Гарної Вам мандрівки стежинами знань, маленькі школярі!
...
Читати далі »
|
Відродися, Тарасе, мовою,
Одкровенням, душі розмовою.
Відродися, Тарасе, криницею,
Пульс життя в ній, віддача – сторицею...
Тож, як бачиш, кроками, рухом
Наш народ твоїм серцем живе,
Із твоїм нескореним духом,
З колін вставши, вперед іде.
І, тримаючи кетяг калини,
Біля серця вогонь не згасне.
У ім’я всієї Вкраїни,
Я прошу, відродися, Тарасе.
Зараз, як ніколи, постать Тараса Григоровича є яскравою візитівкою українців у світі. Уже традиційно ми вшановуємо роковини життя митця, актуальність віршів якого підкреслюється подіями у нашій державі сьогодні. Дітям в різний спосіб розповідають про життя і діяльність українця-патріота. Цього року ліцеїсти мали можливість почути літературні композиції автора, цікавинки з його життя та переглянути унікальний запис читання свого твору Тарасом Григоровичем.
Пам`ять про митця завжди буде у серцях ліцеїстів!
...
Читати далі »
|
Земля зітхає ледве чутно
І прокидається від сну...
І березень дарує чудо,
Розпочинаючи весну.
Це чудо - в усмішках чарівних,
У морі квітів навкруги.
Ми Вас вітаємо царівни,
Найкращі, милі, дорогі!
Такими словами розпочали привітання жінок ліцею наші джентельмени-ведучі. Було сказано багато хороших слів про жінку-матір та привітань на її адресу. Активну участь у привітанні взяли джентельмени 7 класу, вокалісти, гітаристи та учасники хореографічного колективу "Едельвейс",
Хоч свято було стримано врочисте (через події у державі), та вчителі і працівники ліцею щиро вдячні за повагу наших ліцеїстів!
Так тримати!
...
Читати далі »
|
Цього року дуже швидко до нас прийшла весна. Природа оживає! Тому ми не забули про наших пернатих гостей, без яких нам не обійтися. З 23 лютого по 6 березня у ліцеї проводилася акція «Шпаківня». Відзначилися наші барвінчата 1-4 кл. та учні 6.8 класів, які принесли 17 шпаківень. Не залишилися осторонь і наші роксоланці, вони з готовністю допомогли розвішати шпаківні на території ліцею.
<
...
Читати далі »
|
Обов'язки учнів, як часто про них забувають, пам‘ ятаючи лише свої права! Та чи можемо ми говорити про права, не дотримуючись обовязків? Звісно, що ні! Серед обов'язків учнів головним є відвідування уроків - це те, на що ми звертаємо посилену увагу. Головним для нас є - утримати дитину від вуличної спокуси, адже саме там і панують вседозволеність та шкідливі звички. Саме цю проблему і розглядали члени сектора з питань захисту прав дітей та допомоги у проблемних ситуаціях на відкритому засіданні 26 лютого. Для підкреслення вагомості проблеми на засідання були запрошені старости класів та їх заступники, голова учкому та психолог ліцею. Головою учкому та соціальним педагогом було проаналізовано та порівняно стан відвідування учнями ліцею навчальних занять станом на 1 грудня 2014 р. та 1 лютого 2015 року. Ми побачили тенденцію спаду пропусків без поважних причин. При цьому представники класів ділилися секретами роботи з даною категорією дітей, способами залученням учнів до класних справ та знаходженням підходів до окремих учнів. Всі дійшли спільної думки: кращим способом співпраці з такими учнями є залучення до роботи класу, покладанням на них певних посильних обовязків, що мобілізує учнів. І як доказ результативності спільної праці педагогом-організатором була проведена вправа "Вежа", під час якої не можна було спілкуватися, але треба було досягнути спільної цілі. Отже проблема вирішувалася спільною працею і розумінням один одног
...
Читати далі »
|
"Природа наш дім! Збережемо його" - під таким гаслом виступають члени нашої екологічної агітбригади "Екоюнь". Берегти те, що дано Богом! Берегти те, з чого живемо! В цьому році наші екологи звернули увагу людей на катастрофічне становище з питною водою на планеті, адже вода - то життя! Виступ наших екологів зайняв достойне, вже вкотре, ІІ місце на районному конкурсі екологічних бригад.
Вітаємо своїх ПЕРЕМОЖЦІВ!
...
Читати далі »
|
Революція гідності - це подія, яка змінила хід історії нашої держави, менталітет українців. Подія, яка спонукала молоде покоління по-іншому подивитися на життя. Наші ліцеїсти теж не стоять осторонь подій, які відбуваються у державі! В ліцеї діє Куточок пам’яті героїв Небесної сотні, реалізовано пошуковий проект "Ми знаємо своїх героїв", під час проведення якого зібрано інформацію та фотоматеріали про односельців, які були чи на даний час перебувають у зоні АТО, проводилися акції по збору коштів, продуктів, одягу, ліків, виготовлення листівок та оберегів для солдатів АТО протягом року, відзначили ліцеїсти і День гідності і свободи в рамках тижня Революції гідності.
Всі учні взяли активну участь у проведенні тижня. Вихованці ГПД провели акцію "Листівка герою своїми руками". По класах класоводами проводилися заходи з відзначення героїзму наших воїнів. У п'ятницю, 20.02.2015 р., як підсумок, проведено єдиний урок, приурочений пам'яті героїв Небесної сотні, під час поведення якого було пригадано події Революції гідності, переглянули відеоматеріали, пам'ять героїв вшановано хвилиною мовчання, започатковано акцію "Допоможи солдату" зі збору продуктів, взято участь у Всеукраїнській акції "Запали Свічку пам'яті героїв Небесної сотні".
Герої не вмирають! Вони завжди будуть у наших серцях!
...
Читати далі »
|
12 лютого 2015 року лідери Старововчинецького учнівського об’єднання «Роксоланія» мали можливість стати учасниками Всеукраїнської інтернет – конференції лідерів учнівського самоврядування на тему «Здоров’я дитини сьогодні – здоров’я нації завтра». Серед поданих до участі понад 90 проектів на дану тему учениця нашого ліцею Качуляк Олександра захищала проект «Здоров'язберігаючі проектні технології – основа виховання здорового учня». Роксоланці мали можливість ознайомитися з проектами лідерів як Чернівецької області так і інших областей України! Приємним було спілкування з лідерами України! Здоров’я Всім!
|
Сьогодні, 30 січня, ліцеїсти знову мали можливість допомогти нашим солдатам, воїнам АТО. До ліцею завітав офіцер-артилерист, який проходить службу у Артемівську, батько нашого семикласника Максима, Калінін Віталій Прокопович. Учні почули розповіді про будні артилериста у АТО, побачили відеосюжети про бойові вистріли артилерії та фото з поля бою. Розповідь воїна дуже захопила учнів, адже Віталій Прокопович поділився деякими моментами військової тактики нашої армії. Надовго закарбується у пам’яті учнів захоплення від мужності наших військових. Нашому герою передано кошти, зібрані ліцеїстами, малюнки, листівки і обереги, виготовлені своїми руками, від третьокласників.
З побажаннями щасливої дороги та швидкої перемоги ліцеїсти провели воїна в дорогу. Максиме, ми гордимося твоїм батьком!
...
Читати далі »
|
Реалії життя! Складні вони сьогодні для українців. Війна?..- ні?... Та наших хлопців забирають захищати землю України. Таких питань багато! Страшні не питання, а результати - багато з них повертаються поранені, а дехто взагалі не повертається! От саме для того, щоб допомогти нашим хлопцям , у нашому ліцеї з 20 по 26 січня 2015 року проводилася, вже вкотре, акція "Аптечка для солдата". За зібрані кошти придбано ліки, яких так не вистачає нашим захисникам. Це звісно, краплина в морі, та все ж хочемо допомогти їм хоч чимось!
ГЕРОЇ наші, бажаємо швидкої ВАМ ПЕРЕМОГИ! З нетерпінням чекаємо ВАС дома!
|
Святий Миколай-Чудотворець, архієпископ Мирлікійський, належить до найвизначніших святих християнської церкви. Його люблять і вшановують на Заході та Сході. З особливим нетерпінням чекають на день пам’яті святителя діти - бо для них то означає веселе свято й подарунки.
То як же Святого Миколая "привласнили" собі діти? Спершу з появою шкіл при храмах Святий Миколай став опікуном учнів - ця традиція теж ґрунтується на житії святителя, якому в дитинстві легко давалася всяка наука. Так, за хроніками відомо, що в XI столітті у Кельнському соборі в день пам’яті святителя учнів церковної школи обдаровували солодощами. З храму та школи свято поширилося на родину. Діти, котрі протягом року не слухалися батьків, діставали цього дня замість солодощів - в’язку різок. Хто гідний подарунка, а хто ні, - вважалося, записано у "Золотій книзі", яку має при собі небесний опікун. У старих церковних записах є такі слова: "Напередод
...
Читати далі »
|
Десятого грудня розпочався місячник ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави "Багаті звичаї свого народу". Як і рідна мова, звичаї об'єднують людей в один народ. Того, хто забуває звичаї, карають Бог і люди. Багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали в спадок і мусимо зберегти його та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв'язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам'ять нашого народу.
У стінах ліцею учні вивчають традиції та звичаї і інших народів. Отримані знання та навички, отримані на уроках англійської мови, ліцеїсти продемонстрували під час захисту мистецького проекту "Різдвяні традиції Англії". Учасники заходу побували на справжньому фестивалі різдвяних колядок, у якому взяли участь учні 6-11 класів. Організатором цьогодійства стала вчитель англійської мови, класний керівник 6 класу Оршевська Надія Василівна.
...
Читати далі »
| |