Міністерство освіти і науки України спільно з платформою масових відкритих онлайн-курсів Prometheus представляють повний цикл безкоштовних онлайн-курсів з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з Математики, Української мови і літератури, а також Історії України
В Україні з'явилася онлайн-бібліотека, з якої можна завантажити всі шкільні підручники з першого по 11 клас. Надані для скачування матеріали відповідають програмі 2015 року. Для зручності вони розсортовані по класах навчання.
З метою виховання патріотичих почуттів в учнів Старововчинецького ліцею, було проведено фотомарафон «Україна – єдина країна». Своїми фото ліцеїсти прагнули висвітлити єдність нашої держави, дружбу сходу і заходу, спільність помислів та вподобань.
Літні канікули – це завжди приємно. Закінчилися уроки, позаду залишилися дзвінки, перерви, а попереду – щось дуже хороше. Влітку є час і з друзями погуляти, і в ігри пограти, і в гості поїхати. Але найбільше учні 6 класу чекали обіцяної поїздки у гори. Горе– це щось дуже близьке та водночас далеке, тепле і прохолодне. І як приємно поринути в жаркий день у прохолоду карпатських лісів. Спогади після подорожі залишилися якнайкращі! Ділиться враженнями від мандрівки учениця 6 класу Подлєсна Наталя: " Я ще й зараз відчуваю, як шумлять верхівки дерев, співають птахи, дзюркотять чисті гірські струмочки", "А я в урочищі Протяте каміння була вже не вперше, але задоволення отримала величезне, адже сьогодні сюди завітала разом із своїми однокласниками" - підхопила її подружка Качуляк Олександра.
Повернулися додому і з захопленням ділилися з друзями своїми літніми новинами.
23 травня 2014 року в актовій залі Старововчинецького ліцею відбулося шкільне дійство «Ліцеїстська весна - 2014»- свято Інтелекту, Гордості й Таланту.
Не варто доводити, що кожна нація сильна своїми талантами. А талант завжди родом з дитинства. Кажуть, що кожна людина народжується із зерном в руці, тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. У нашому ліцеї ми ростимо талановиту молодь, яка вплете у національний вінок цвіт свого таланту.
Людина без знань, що птах без крил: не може злетіти високо вгору, щоб досягти найвищої мети в житті. Широкі знання, звичка мислити, благородство почуттів є саме тими трьома якостями, що формують ці кр
... Читати далі »
День Перемоги – це найкраще свято!
І на землі хай в мирі всі живуть!
Як тільки вберуться у чарівні білі квіти сади навесні, засвітять дивовижні свічки каштани, а в повітрі розіллється тонкий і ніжний аромат, в бузкових кущах заллються піснями невсипущі солов’ї, а вся земля випромінюватиме радість і щастя, нестримну жагу до життя, в один з таких прекрасних днів, 9 травня, ми відзначаємо велике свято – День Перемоги! Тієї пам’ятної червневої пори рожевий світанок пив росу із трав та замріяно слухав останні звуки гармоніки в сільському клубі. Тут випускники 1941 року танцювали свій останній шкільний вальс і не знали, що через декілька хвилин о 4 годині ранку 22 червня їх поглине кривавий танок, що триватиме 1418 днів і ночей.
Пригадали ті страшні події всі учасники мітингу, що відбувся 8 травня у актовій залі Старововчинецького ліцею. Ще напередодні всі учні ліцею ознайомилися з тематичною літературою у фойє ліцею, відновили в пам'яті історичні факти під час перегляду відеофільмів.
7 травня відбулося свято «The ABC Party”. Уже майже рік промайнув від тоді як учні 1 класу почали вивчати англійську мову. І сьогодні прощаючись з англійським буквариком малі першокласники звітували чого вони навчилися за цей час. Учні жваво розігрували сценки, декламували вірші та співали пісні англійською мовою. Виступ супроводжувався показом слайдів присвячених кожній букві, пісням та фотографіям учнів. На честь букварика була показана вистава в якій брали участь дійові особи: хлопчик - Артемко, Незнайко, Букварик, Фея та безпосередньо самі учні..
Метою даного заходу було насамперед удосконалити здобуті знання і здібності на уроках англійської мови, сприяти розвитку естетичних смаків і світогляду учнів та підвищити мотивації до оволодіння іноземної мови вцілому.
Всеукраїнський фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів України “Козацький гарт - 2014” має на меті формування здорового способу життя, підвищення соціальної активності і зміцнення здоров’я учнівської молоді, поліпшення національно-патріотичного виховання учнів.
Основними завданнями Фестивалю є:
підвищення рівня фізичної підготовленості та збільшення рухової активності школярів;
формування стійких мотивацій до самостійних занять фізичною культурою і спортом;
відродження національних традицій та культурної спадщини українського народу.
У шкільному етапі фестивалю брали участь 4 команди: «
... Читати далі »
Завданням школи та вчителів, зокрема, побачити те зернятко добра і вміння і створити сприятливі умови для його розвитку. Саме такі цілі і реалізувалися конкурсом «Буковинські пересмішники». У нашому ліцеї таким «сонечком» є учень 6 класу - Василович Іван, який представляв наш ліцей на районному етапі названого конкурсу. Таланти Івана були оцінені членами журі - він став переможцем!
Ми вітаємо його з перемогою!
Іван став учасником обласного етапу конкурсу і гідно захистив честь Глибоцького району
Збудована в 1976 році, Чорнобильська АЕС, розташована за 100 кілометрів на північ від Києва; вона мала чотири реактора, кожний з яких був здатен виробляти до тисячі мегават електроенергії.
Увечері 25 квітня 1986 року група інженерів почала проводити на 4-у реакторі абсолютно непідготовлений технічний експеримент, під час якого потужність реактора була знижена на 7% від норми, а контрольні пристрої були відключені. Робота реактора стала нестабільною і неконтрольваною, а спроба відновити стандартний режим його роботи - запізнілою, і 26 квітня 1986 року на 4-у реакторі пролунали два вибухи. Вони були не ядерними, а хімічними, як наслідок перегріву реактора і накопичення великої кількості газів, що з'явились під час неконтрольованої реакції. Потужність вибухів була настільки великою, що було зруйновано стальну і свинцеву обшивку реактора, і в повітря піднялось більше 60 тон радіоактивних матеріалів.
Згадали про цю страшну трагедію і учні Старововчинецького ліцею. Вдумливо вслухалися присутні у страшні історичні факти, переглядали документальний відеофільм, і кожен для себе зробив певні висновки.
Тож, коли дитина приходить до школи, не можна перед нею ніякому разі закривати "двері до казки". Саме це стало основою для створення з учнями ГПД «Школи маленьких акторів». Мета Школи - розкрити учня як особистість, яка вільно може спілкуватися та виражати свої думки, не соромитися оточуючих. Упродовж всього навчального року учні ГПД опановували театральне мистецтво. І як результат їхньої роботи 25.04.2014р. було інсценов
... Читати далі »
22 квітня святкується Міжнародний день Землі. Ця історія бере свій початок ще з 1970 року, коли відомий американський політик і активіст сенатор Гайлорд Нельсон створив групу зі студентів під керівництвом Денніса Хайеса (студента Гарварду), які провели одноразову акцію, яка мала назву День Землі в Сполучених Штатах Америки.
У Старововчинецькому ліцеї за участі семикласників під керівництвом вчителя географії Гуцуляк Тетяни Іллівни було організовано свято до Дня Землі. Учні зі сцени агітували л
... Читати далі »
Талант - вищий рівень здібностей людини до певної діяльності. Це поєднання здібностей, які дають людині змогу успішно, самостійно й оригінально виконати певну складну трудову діяльність.
Для розвитку таланту велике значення мають працьовитість і наполегливість. Для талановитих людей характерна потреба в занятті певним видом діяльності, яка часом виявляється у пристрасті до обраної справи. Такою справою став квілінг для учениці 8-А класу Каменюк Тетяни.
Будь-який талант – це, перш за все, бажання та вміння створювати щось. Це не просто якісь навички, це внутрішній стержень людини, який підштовхує її до здійснення чогось більшого. Психологи стверджують, що немає не талановитих людей, потрібно тільки вчасно виявити і розвинути обдарування. І тоді неодмінно людина почуватиметься щасливою. Саме такою почуває себе наша Тетяна, працюючи з папером. Як результат - вона отримала Гран-прі на районному етапі виставки-конкурсу декоративно-прикладного мистецтва. Зараз її робота представлена на обласному етапі конкурсу.
Великдень, Пасха, Христове Воскресіння. Так називають свято, що відображає звершення найзаповітнішої мрії людства — подолання смерті. У словосполученні «Великий День» лунає відгомін міфів та вірувань давніх індусів, єгиптян, греків, римлян, слов'ян та інших народів, що втілювали ідею вічного життя в образах Вішну, Озіріса, Фенікса, бога Сонця...
Людство відзначає цей день уже тисячі років. Тож дібрало чимало способів вшанування Воскреслого Христа, що сформувалися у традиції та звичаї. Багатий на них і Буковинський край.
Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину,коли людина була неподільною з природою. В ті часи все навколо було живим і вміло розмовляти. Щоб вижити серед могутніх стихій, потрібно було мати серце, чисте, як гірські води, а руку міцну, як гілля дуба, а ще знати дивовижну мову Всесвіту.Відтоді кожне творіння писанки, - ніби пробудження-перетворення засніженої, замерзлої землі в яскраву, весняну, радісну. Хочете навчитися таємного мистецтва ... Читати далі »
Чистого четверга з учнями ГПД було проведено виховну годину «Великодні дзвони б’ють!», метою якої було поглибити знання про традиції святкування Пасхи; формувати інтерес до писанкарства як виду мистецтва; розвивати творчі здібності дітей, уяву та зв’язне мовлення; виховувати любов та глибоку повагу до традицій свого краю, до рідної української землі. Із усіма завданнями блискуче впоралася вихователь групи продовженого дня Костинюк Людмила Георгіївна.
Рідний край. Земля батьків і прадідів наших. Безмежні степи, зелені ліси й долини, високі блакитні небеса! Хіба є що на світі краще за нашу Україну?
А хто може зробити цю землю ще кращою? Лишень ми! І весною саме час про це подбати. Тому й триває у Старововчинецькому ліцеї місячник виховання ціннісного ставлення до природи «Любити природу – означає любити свою Україну». Активну участь у акції «Толока» (упорядкування території села), екологічному десанті «Весняна свіжість», операції «Посади дерево», рейді «Сміттю – ні!» брали участь усі ліцеїсти. Пізнавальним для учнів став виступ призера районного конкурсу агітбригад команди «Екоюнь». Ці маленькі борці за чисте довкілля зуміли переконати всіх глядачів у важливості своєї справи! А попереду ще багато цікавих та пізнавальних заходів.
Агітбригада ліцею "Екоюнь" розглядає актуальні екологічні проблеми сьогодення.
Пропагує свій досвід роботи із збереження природи та охорони довкілля, щодо екологічної ситуації нашого регіону. Активними учасниками "Екоюні" - учні 6 класу: Василович Іван, Жижій Борис, Подлєсна Наталя, Качуляк Олександра, Рокоча Оксана, Овачук Олена та наймолодша 3-класниця Сидоряк Христинка.
Екологічна агітбригада взяла участь у щорічному районному конкурсі екологічних агітбригад. Конкурс був дуже цікавим, інформативним і красивим, адже тема цьогорічного конкурсу "Збереження первоцвітів та ранньоквітучих рослин". Багато команд підготували яскраві виступи, цікаві програми, змістовні презентації екологічної роботи в школах.
Наша агітбригада також цього дня мала успіх. Виступ сподобався журі і глядачам. Учні повернулися до школи, посівши друге місце.
«Раз заїхали високо на гору Німчич і побачили звідти при заході сонця щось таке гарне і срібне, як мрія»
Леся Українка
Там, де бурхливий Черемош виносить свої води на широку долину, розташувалася Вижниця – місто, яке є воротами до Буковинських Карпат. А від Вижниці до Виженки – рукою подати. З окраїн села починається підйом до перевалу Німчич. Саме туди прямувала наша група – вихованці гуртка «Пішохідний туризм», що діє на базі нашого ліцею:
.Весняні канікули стали для учнів Старововчинецького ліцею джерелом нових знань, вражень, часом цікавих знайомств та подій. Група вихованців гуртка «Пішохідний туризм», що діє на базі нашого навчального закладу розпочала канікулярний час відвідинами Хотинської фортеці. Хоча дехто з нас уже не вперше відвідав цей Державний історико-архітектурний заповідник, почув і побачив знову багато цікавого, адже двічі (у 2007 та 2011 роках) фортеця ставала переможцем акції «7 чудес України»
Так як Хотинська фортеця завжди привертала увагу завойовників, стала свідком численних війн та баталій у її експозиціях багата колекція зброї та знарядь для катування, саме вони привернули увагу наших хлопчиків. Дівчатка ж із захопленням слухали легенди про стіну, яка плаче: у ті часи, коли ще не було колодязя на території фортеці, замок взяли в о
... Читати далі »
У четвер, 13 березня 2014 року, бібліотекарями Старововчинецького ліцею Вакарюк В.П. та Каменюк Г.І. було проведено усний журнал «Прийди, прийди,весно красна!» для учнів ліцею.
Одна з кращих рис людського характеру
– це любов до природи.
Чи може бути щось
красивішим за квітку, що розкриває назустріч сонцю свої пелюстки? Чи може бути
щось красивішим від пелюсток, що тягнуться до сонця, вкриті, мов намистом,
краплинами роси?
Кожної весни під
лісовим покровом відбувається чудо - зацвітають ранньоквітучі рослини. Підсніжник, проліска,
конвалія - яка краса!
Та кажуть, що краса
беззахисна. Можливо в цьому біда - заради скороминучої втіхи люди винищують
цілі галявини рідкісних рослин? Та чи потрібна природі така "любов”,
і чи єдиний це спосіб наблизитись до природи?